Stavba zimní zahrady | ZIMNÍ ZAHRADY - HLADÍK.CZ SOLARLUX

Aktualita

  • 28.10.2017

    ICONIC AWARDS 2017 – SOLARLUX ZVÍTĚZIL V KATEGORIÍCH ARCHITEKTURA A PRODUKT

    V tomto roce se u ICONIC AWARDS mohl těšit Solarlux hned ze dvou vítězství. Dne 4.října se v Mnichově konalo slavnostní předání cen.

    Celý text:

Newsletter

Newsletterh

slider slider slider slider

 

 

Orientace na světové strany. K čemu bude prostor sloužit (obytný, přechod do zahrady, úložiště květin, pracovna, apod.). To jsou důležité údaje k upřesnění poptávky.

 

 

U náročných a složitých stavebních řešení navrhneme na míru ušitý projekt zimní zahrady.

 

 

Pro celoroční provoz je nutné řešit zastřešení bazénu pouze formou zimní zahrady.

 

 

Solarlux umožňuje bazénové prostory na léto téměř zcela otevřít pomocí speciálních skládacích a posuvných systémů pro stěny i střechy zimních zahrad.

Příprava stavby zimních zahrad:

Důležité údaje k upřesnění poptávky

Orientace na světové strany. K čemu bude prostor sloužit (obytný, přechod do zahrady, úložiště květin, pracovna, apod.) Jaký materiál bude u zimní zahrady použit. Dřevo, plast, kov. Fotografie místa, kde bude zimní zahrada realizována. Předpokládaný půdorysný rozměr a tvar a maximální a minimální výška stavby. 

Informace k osobnímu jednání

Představa o úpravě nejbližšího okolí stavby zimní zahrady. Odvod dešťové vody. Materiál podlahy zimní zahrady. Typ prosklení. Řešení stínění. Případné požadavky stavebního úřadu ke stavbě.

 

Jako každá stavba a přístavba musí i prosklená zimní zahrada splnit základní legislativní podmínky.

Ohlášení stavby zimní zahrady a stavební povolení 

S účinností od 1.1.2007 začal platit tolik očekávaný nový stavební zákon – zákon číslo 183/2006 Sb. Mnohé stavby dosud podléhající stavebnímu povolení stačí nyní ohlásit. Dokonce bude možné stavět stavby menšího rozsahu i bez ohlášení. V případech, kde bude i nadále nutné stavební řízení, se nabízí možnost takzvaného zkráceného řízení za pomoci autorizovaného inspektora. V některých případech se ovšem stavebním i ohlašovacím procedurám můžeme vyhnout. V případě, že si nejsme na sto procent jistí, vždy je nejlepším řešením poradit se s příslušným stavebním úřadem a tak nabudeme jistotu, že jsme opravdu žádný předepsaný postup nezanedbali. 

Stavby bez ohlášení

Ze zákona nebude potřeba stavební povolení ani ohlášení pro jednopodlažní nevytápěné budovy bez pobytových místností či hygienických zařízení do 25 metrů zastavěné plochy a do 5 m výšky, třeba pro zahradní domek nebo dílnu. Ohlašovat se nemusí ani samostatně stojící zimní zahrada o jednom nadzemním podlaží do 40 metrů plochy, ani technická zařízení či vedení uvnitř budov, tedy kupříkladu rozvody vody, energií, tepla, elektronických komunikací, odvody odpadních a dešťových vod a větrání a dále přípojky vodovodní, kanalizační a energetické v délce do 50 m. Ohlašovat nemusíme bazény do 40 m2 zastavěné plochy či zásobníky na vodu do objemu 50 m3 a do výšky 3 m a ploty mezi zahradami. 

Podklady pro podání ohlášení jsou stručný popis prováděné přístavby (zimní zahrada) spolu s podklady poskytnuté od dodavatele (prospekt) formou průvodního dopisu a jednoduchý nákres stavby. 

Realizace

Před vlastní realizací stavby zimní zahrady je nutné dořešit obchodní vztahy mezi objednatelem a zhotovitelem. Jde především o odsouhlasení provedení a ceny zimní zahrady a k tomu je potřeba provést zaměření a kontrolu rozměrů s cenovým návrhem. Po podpisu smlouvy o dílo v níž je stanovena konečná cena, termín dokončení, platební podmínky a upřesněny další vzájemné vztahy, následuje zpracování výrobní dokumentace, objednávky materiálů a výroba. Po dokončení výroby vás zhotovitel informuje o možnosti zahájení montáže.

Pokud potřebujete poradit, nebo vyřešit problém při výběru typu zimní zahrady, obraťte se přímo na nás, www.hladik.info buď telefonicky, na tel.: 272 733 434, nebo si domluvte nezávislou schůzku. Nebude Vás to nic stát, tato konzultace je zcela bez závazků a tedy nic neriskujete. Od nás odejdete již z hmatatelnými výsledky svého záměru a schůzka bude pro Vás určitě velkým přínosem při rozhodování o budoucí investici. Pokud nám poskytnete fotografie místa, kde chcete zimní zahradu umístit, připravíme Vám virtuální náhled, jak bude Váš objekt spolu se zimní zahradou vypadat po jejím dokončení v blízké budoucnosti.


Zimní zahrada doprava Zimní zahrada doprava
Zimní zahrada komponenty Zimní zahrada komponenty
Zimní zahrada materiál Zimní zahrada materiál
Stavba zimní zahrady Stavba zimní zahrady
Stavba zimních zahrad Stavba zimních zahrad
Nastavení fotogalerie

Komentář