Solarlux na vrcholu | ZIMNÍ ZAHRADY - HLADÍK.CZ SOLARLUX

Aktualita

  • 28.10.2017

    ICONIC AWARDS 2017 – SOLARLUX ZVÍTĚZIL V KATEGORIÍCH ARCHITEKTURA A PRODUKT

    V tomto roce se u ICONIC AWARDS mohl těšit Solarlux hned ze dvou vítězství. Dne 4.října se v Mnichově konalo slavnostní předání cen.

    Celý text:

Newsletter

Newsletterh

Solarlux na vrcholu

Exkluzivita mnoha světově známých architektonických objektů je zvýrazněna realizacemi skládacích stěn zn.SOLARLUX, ale montáž skládací stěny v nadmořské výšce 2.600 metrů byla i pro vedoucího leadera na trhu v těchto systémech něco zvláštního. Na nejvyšší horu Německa Zugspitze, dodal Solarlux pro novostavbu proskleného pavilónu "ledovcová zimní zahrada" kompletní zasklení. V Německu již nemůže žádná jiná prosklená skládací stěna, být montována výše. Solarlux je tak příslovečně na vrcholu.

Iniciace vzešla z objednávky přes Solarlux partnera firmu Engelbert Wolf GmbH. Firma z jihoněmeckého Heufeldu vyhrála veřejnou soutěž Bavorské horské dráhy (Bayerischen Zugspitzbahn Bergbahn AG) a dodala úhrnem 46 prvků, stávající se ze tří šestidílných křídel skládacích stěn a sedmi čtyřdílných pevných elementů.

Úspěch firmy Wolf se dostavil, když skládací stěny Solarlux, jako jediné splnily zadané požadavky stavebníka včetně platných certifikátů.

Dvě zásadní podmínky u zadávání této neobvyklé zakázky vyplývaly z klimatických podmínek, které panují na nejvyšší hoře Německa. Na jedné straně musí okna zaručit těsnost při teplotních výkyvech od -40°C v zimě až do jarních +15°C a na druhé straně odolávat větru při obrovských poryvech a nárazech až do rychlostí 200 km/h, takové bylo přesné zadání investora, kterému žádný jiný výrobek nevyhověl.< ZPĚT

Zugspitze


Solarlux zimní zahrada Solarlux zimní zahrada
Solarlux skládací stěny Solarlux skládací stěny
Solarlux skládací stěny Solarlux skládací stěny
Solarlux zimní zahrada Solarlux zimní zahrada
Solarlux stěny Solarlux stěny
Solarlux zimní zahrada Solarlux zimní zahrada
Solarlux zimní zahrada Solarlux zimní zahrada
Solarlux pohled Solarlux pohled
Nastavení fotogalerie

Komentář