Skládací stěna Solarlux | ZIMNÍ ZAHRADY - HLADÍK.CZ SOLARLUX

Aktualita

  • 28.10.2017

    ICONIC AWARDS 2017 – SOLARLUX ZVÍTĚZIL V KATEGORIÍCH ARCHITEKTURA A PRODUKT

    V tomto roce se u ICONIC AWARDS mohl těšit Solarlux hned ze dvou vítězství. Dne 4.října se v Mnichově konalo slavnostní předání cen.

    Celý text:

Newsletter

Newsletterh

Skládací stěna Solarlux

Skládací stěna Solarlux

Představujeme „Highlight“ vlastnosti skládací stěny Solarlux R.Evolution

Perfektní funkcionalita, tenké profily, nejlepší tepelně izolační hodnoty, neomezené možnosti kombinací: Nová prosklená skládací stěna spojená s filigránským designem a optimální technikou. I přes minimální pohledovou šířku jen 99 mm vykazuje nová skládací stěna vylepšenou statiku a hodnoty prostupu tepla U-Wert. Obrovská kombinace možností pomocí pevných, posuvných, výklopných a rohových prvků zařazuje novou skládací stěnu do pozice - absolutní multitalent. Obzvlášť promyšlený je systém kombinace umístění rozdílných prvků v jednom rámu. Od základu promyšlená nejvyšší technická úroveň.

Minimalistická podlahová lišta

Skládací stěna-kolejniceMinimalistická podlahová bezbariérová kolejnice podle DIN 18040. Zapuštěná úzká podlahová kolejnice o šířce 29 mm s výškovým přesahem podlahy 0 mm umožňuje absolutní bezbariérový přístup. Mimochodem běžně se za bezbariérový přístup považuje i výškové přesazení 14 mm.

 

Vynikající tepelně izolační hodnoty

Skládací stěna těsnění

I u minimální pohledové šířky 99 mm vykazuje nová skládací stěna vylepšenou statiku a hodnoty prostupu tepla U-Wert. Srdcem všeho je nový bionicTurtle® – víceúčelový izolační můstek, který vše umocňuje svými absolutními a jedinečnými technickými detaily.

Styk křídel

Skládací stěna-profily
Pomocí minimální pohledové šířky 99 mm ve styku křídel vykazuje nová skládací stěna extrémně štíhlého designu. Naplňuje proto víc než kdy jindy vysoké požadavky na estetiku a transparentnost a vyhrává při tom i na technické promyšlenosti a vysokém množství variant.

 

Seřizovací profil

Skládací stěna - seřízení
Boční seřizovací profil nabízí jednoduché a rychlé seřízení při měření tolerance křídel. Při nastavení křídel v osazovacím rámu se nemusí každé křídlo seřizovat zvlášť a celá stěna má tak jednotlivých křídel těsnící vdálenosti absolutně stejné. Těsnící úroveň u seřizovacího profilu není přerušena.

 

Pojezdové ústrojí

Skládací stěna-pojezd
Lehkost pohybu a minimální hlučnost je zajištěna pojezdovým ústrojím zhotoveným z vysoce jakostní, ušlechtilé oceli s dvouřadým radiálním kuličkovým ložiskem. Výškové nastavení při sedání stavby je dodatečně možné. Optimální vedení lišty v pojezdovém ústrojí a kolejnice umožňují i pojezd těžkých velkoformátových křídel. Celé pojezdové ústrojí je extrémně nenáročné na údržbu a opotřebení.

 

Ochrana

Skládací stěna - ochranaVysoká ochrana proti vloupání dle RC2. Speciální mechanizmus Solarlux se zdvihem 24 mm nahoru a dolů v rámu nabízí vysokou ochranu. Dohled zavření řešen pomocí vestavěných jazýčkových relé se skrytou kabeláží a je tak jako provedení v RC2, nebo RC2N možný.

 

Systém pro čištění

Skládací stěny-čištěníNový systém pro čištění umožňuje komfortně křídla zajistit a odjistit a dovoluje tak jednoduché čištění křídel z vnější strany i ve vyšších podlažích budovy. Díky nové technice blokování je chybná obsluha vyloučena. Nová bezpečnostní zarážka zabraňuje vypadnutí kolíku závěsu.

 

Skrytě ležící centrování křídel

skládací stěna-centrováníSkrytě ležící centrování křídel je označení pro pohledový a homogenní vzhled křídel. Je viditelný pouze horní a dolní pásek. Centruje křídla k sobě a stará se o konstantní těsnící tlak a stejnosměrné spáry. Předností je dodržení dané úrovně těsnění.

< ZPĚT